Як обрати швидкість?

Кожен з нас хоча б раз замислювався над тим, яку швидкість підключити для домашнього інтернету?

100 Мбіт\с достатньо для перегляду HD відео на Youtube, онлайн навчання через Zoom, онлайн ігор, роботи через інтернет. Навіть якщо кілька людей одночасно дивляться відео чи грають в ігри, інтернет не гальмує.

300-500 Мбіт/с для тих, постійно завантажує великі файли, наприклад, 4К відео в Youtube, дивитися відео у форматі HD, завантажує музику і кіно, підключає до мережі кілька комп’ютерів.

Гігабіт – для поціновувачів кіно в якості Ultra HD, любителів завантажувати об’ємні файли з торентів, тих, кому потрібно постійно передавати великі обсяги інформації (фотографи, стримери)

Це не значить, що швидкості 100 Мбіт/с не вистачить, щоб дивитися кіно у хорошій якості. Вистачить, але завантаження займе набагато більше часу, а на інших пристроях швидкість різко впаде.

Для того, щоб перевірити швидкість інтернету скористайтеся сервісом Speedtest. Перевіряти швидкість потрібно на комп’ютері чи ноутбуці з підключенням інтернету через кабель (без WIFI роутера). Похибка у 5-7% вважається нормальною. Реальна вхідна/вихідна швидкість у тарифі 100 Мбіт/с має бути не нижчою за 90 Мбіт/с. Таким чином можна дізнатися реальну швидкість від провайдера. Після цього можна підключитися через Wi-Fi мережу та перевірити наскільки “ріже” швидкість Ваш роутер. При бездротовому підключенні через маршрутизатор швидкість інтернету буде нижчою на 20-50% від заявленої. Це залежить від Wi-Fi роутера, кількості підключених абонентів, розташування маршрутизатора. При більшій розбіжності варто звернутися до колл-центру, щоб ми перевірили швидкість і усунули несправність.

Важливо врахувати, що на якість сигналу можуть впливати різні чинники. Наприклад, яка швидкість передачі у відвідуваного сайту, його місце розташування, кількість одночасно звертаємих до сайту користувачів. На якість мережі може впливати ряд інших факторів, як стан маршрутизатора в квартирі або офісі, низька сила WIFI сигналу, перевантаження частот, технічні можливості пристрою.

При виборі пакета враховуйте не тільки обсяг швидкості, що надається, але й технічні характеристики, якість обслуговування і кількість підключених пристроїв.

Слідкуйте за нами